Makijaż pernamentny
Delikatny i subtelny dla każdej nowoczesnej, ceniącej swój czas kobiety!
Która z nas nie chciałaby budzić się i zasypiać piękna? W przypadku dobrze wykonanego makijażu permanentnego zawsze tak jest! Ideą mikropigmentacji jest podkreślenie naturalnego piękna, wyrównanie asymetrii, podkreślenie lub wyostrzenie koloru ust, brwi czy oczu. Kobieta, wstając rano z łóżka powinna wyglądać świeżo i pięknie.
Makijaż permanentny może diametralnie zmienić wyraz twarzy. Umożliwia korektę jej poszczególnych części , wyrównując np. asymetrię brwi i ust, a także powodując uniesienie ich opadających kącików. Pozwala też zmienić kontur ust, nadać im kolor i zamaskować powstałe wokół zmarszczki, jak również – uzyskać efekt ich powiększenia. W korekcie oczu chodzi najczęściej o zagęszczenie linii rzęs lub podkreślenie kształtu oczu jakby eyelinerem. W wymiarze całościowym liczy się na ogół podkreślenie dyskretnie urody, dodanie kolorów dla ożywienia. Upiększająca rola makijażu pomaga ludziom w trudnych sytuacjach życiowych. Odpowiednie funkcjonowanie psychiczne w sposób szczególny zależy od czynników mających źródło w ciężkich chorobach : podczas chemioterapii, radioterapii, mastektomii, rekonstrukcji piersi czy też po poważnych wypadkach . Dzięki zabiegowi można zrekonstruować nieistniejącą brew, zakamuflować blizny po operacjach zajęczej wargi, ukryć łysinę, stworzyć dzięki pigmentacji czerwień brodawki sutkowej.
Przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi, oczu czy ust niezbędna jest konsultacja, podczas której przeprowadzony zostaje wywiad medyczny wykluczający ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, wtedy też ustalane są oczekiwania względem makijażu.
Pierwszy etap to naszkicowanie kształtu brwi, ust czy kresek na powiece – to na tej podstawie wykonany zostanie makijaż permanentny. Następnie zaaplikowany zostaje środek znieczulający. Po odpowiednim przygotowaniu możliwe jest rozpoczęcie aplikowania barwnika we wskazanych miejscach zgodnie z wybraną metodą. Zabieg makijażu permanentnego trwa około 1-3 godzin. Makijaż permanentny jest trwałą techniką makijażu. Pigmenty zostają implantowane między naskórek a skórę właściwą, dokładniej mówiąc pod błonę podstawną. Po upływie czterech do sześciu tygodni konieczne jest dopigmentowanie, czyli korekta makijażu.
W naszej Klinice wykonujemy makijaż permanentny oczu, brwi, ust oraz brodawki sutkowej.
wskazania
- asymetria warg, brwi
- wizualnie małe oczy
- rzadkie, słabe brwi
- osoby po chemioterapii i wypadkach
przeciwwskazania
- czynna choroba nowotworowa
- alergie na pigmenty
- niewyrównana cukrzyca
- przyjmowanie leków sterydowych (trudniejsze gojenie)
- łuszczyca
- bielactwo
- czynne zmiany skórne – bakteryjne, wirusowe i grzybicze.
- infekcje wirusowe, opryszczka
- stany podgorączkowe
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (trudniejsze gojenie)
- ciąża i okres karmienie piersią
- epilepsja
- skłonność do bliznowców.
- powiększone węzły chłonne
- choroba nowotworowa w trakcie leczenia oraz do 2 lat po zakończeniu leczenia (w innym przypadku – za zgodą lekarza prowadzącego).
- zapalenie spojówek (w przypadku mikropigmentacji powiek)
- występowanie zmian skórnych w obrębie planowanego
- zabiegu: otwarte rany, zadrapania, siniaki
EFEKT
- pełne, gęste, kształtne, wyraziste łuki brwiowe
- wyrównany koloryt ust
- poprawa symetrii ust
- wyraźnie zarysowane oczy
- wyraźna zmiana rysów i konturu twarzy
Zalecenia przed zabiegiem
- jeśli skóra jest przesuszona, dobrze jest wykonać zabieg kosmetyczny odżywczo-nawilżający i dbać o dobrą kondycję skóry, minimum na tydzień przed zabiegiem
- na trzy dni przed zabiegiem, dobrze jest wykonać peeling powierzchowny w obrębie planowanego zabiegu
- minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno opalać skóry,a także nie stosować zabiegów głęboko złuszczających lub podrażniających skórę.
- przez 24 godziny przed zabiegiem nie pijemy alkoholu
- w dniu zabiegu skóra musi być w nienaruszonym stanie
Zalecenia po zabiegu
- Najważniejszym czynnikiem prawidłowego gojenia się skóry po zabiegu jest odpowiednia jej pielęgnacja. A co za tym idzie – jest jednym z ważniejszych czynników trwałości makijażu. Po pigmentacji skóra jest bardzo wrażliwa i wymaga specjalnego traktowania. Zazwyczaj występuje obrzęk, zaczerwienienie, nadwrażliwość. Wszystkie objawy należą do procesu gojenia. W tym czasie nie należy nakładać makijażu oraz preparatów niewskazanych.
- W momencie gdy strup samoistnie się złuszczy, kończy się proces gojenia. Jednak po tym czasie dalej następuje regeneracja naskórka, która trwa od 28 do 50 dni (mają na to wpływ cechy osobnicze oraz wiek). W tym okresie następuje utrwalenie makijażu permanentnego, w związku z tym, dopiero po 4-6 tygodniach można wykonać korektę, czyli zabieg dopigmentowania.
- Podczas regeneracji naskórka powinno się unikać upału, zimna, przeciągów, korzystania z basenu, sauny, solarium a także nie wykonywać żadnych zabiegów kosmetycznych w okolicach pigmentacji przez około dwa tygodnie.
- Najważniejsze jest żeby nie podrażniać miejsc pigmentowanych oraz nie odrywać strupów!
EFEKTY UTRZYMUJĄ SIĘ:
Pigment na ogół utrzymuje się w skórze od 1 do 5 lat. Intensywność pigmentu oraz jego kolor zależą od rodzaju cery, reakcji immunologicznej organizmu, zastosowanej techniki oraz pielęgnacji po zabiegowej.
Wbrew określeniu ”permanentny” barwnik stopniowo blednie ( średnio 20% rocznie) aż do całkowitego zaniknięcia. Jest to proces w dużej mierze uwarunkowany biologicznie .
Jakie czynniki wpływają na ten proces?
- zabieg dopigmentowania 4-6 tygodni po pierwszej pigmentacji
- pigment użyty podczas zabiegu
- sposoby pielęgnacji skóry
- rodzaj cery
- głębokość implantacji pigmentu
- ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych
- przyjmowane leki
czas trwania
zabiegu
1-3 godziny
ilość
zabiegów
1
oraz dopigmentowanie po około 4-6 tygodniach